MAYIS 2021'de başlayacak olan eğitimin kontenjanı doldu.

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler.

Çocuğun için EN İYİSİNİ ve EN DOĞRUSUNU yapmak senin elinde!

 

ŞUNLARI DİYOR MUSUN?


''Çocuğum beni anlıyor ama konuşmuyor.''


''Çocuğum her şeyi parmağıyla işaret ederek gösteriyor.''


''Çocuğum kelimeleri tam söylemiyor.''


''Çocuğum her şeyi ıhhh ıhhh diyerek ya da ağlayarak istiyor.''


''Çocuğum yaşıtları gibi kendini ifade edemiyor.''


''Pandemi çocuğumun dil gelişimini olumsuz etkiledi, ona destek olmak istiyorum.''''Çocuğum için DAHA İYİSİNİ YAPABİLECEĞİMİ BİLİYORUM, AMA NASIL?!''YALNIZ DEĞİLSİNİZ.

ÇOCUĞUNUN DİL GELİŞİMİ GERİDE Mİ?


Çocuğun ne zaman kaç kelime söylemeli?


12 ay ➜ 2 - 6 kelime

15 ay ➜ 10 kelime

18 ay ➜ 50 kelime

24 ay ➜ 100-300 kelime

30 ay ➜ 450 kelime

36 ay ➜ 1,000 kelimeÇocuğun ne zaman kelimeleri birleştirmeli?24 ay ➜ 2 kelimeli basit cümleler

36 ay ➜ 3 ve 4 kelimeli daha anlaşılır cümleler ve sorular.

Mutlu ebeveynler ne dedi?


''Eğitimde aldığımız her bir pratik bilgiyi hayatımıza entegre edince kızımda kısa sürede inanılmaz ilerleme kaydettik.


Yaptığımız etkinliklerde/okuduğumuz kitaplarda veya hayatımızın herhangi bir anında kızım tek sözcükle dünyaları anlatmaya çalışıyordu.


Artık rahatlıkla 2-3 ve hatta bazen 4 sözcüğü bir araya getirdiğini ve en önemlisi dili üretme konusunda daha cesur ve somut adımlar attığını gözlemliyorum. ''


Buket Hanım çok destekleyici. Kendisine yöneltilen her soruya yeterli cevaplar veriyor. Samimiyeti sayesinde de aklınıza gelen her soruyu rahatlıkla sorabiliyorsunuz.''


İpek G.

''Çocuğumun dil gelişimini hem verimli hem de eğlenceli bir sekilde nasıl destekleyebileceğimle ilgili artık bilgi sahibiyim. Oyunların, rutinlerin, cocukla konuşmanın ve hatta uygun yerlerde susmanın çocuğumuzu konuşmaya nasıl cesaretlendirdiğini öğrenmek benim icin önemli detaylardı. Kızıma bu bilgilerle rehber olacağım icin çok heyecanlıyım!''


Bu eğitimde çocuğumun dil ve konuşma becerileri üzerine yoğunlaşarak gelmişken, üstüne bir de kendimin çocuğuma yönelik nasıl, ne şekilde konuşmam gerektiğini kapsayan zengin bilgiler edindim! Çocuğumla daha bilinçli vakit geçirmeye başladım. Bu eğitim, dünyayı onun gözünden ve dilinden görebilmeme yardimci oldu.


Buket çok eğlenceli, iyi ve açıklayıcı bir eğitmen. Danışanlarını ilgiyle dinliyor, yapıcı cevaplar ve öneriler veriyor. Seanslar o kadar güzel, akıcı ve verimli geciyor ki zamanın nasıl geçtiğini hiçbir zaman anlamadım. Ondan destek almış olduğum için mutluyum! Kaynakların sunulması çok iyi düşünülmüş. Teoride öğrendiklerimizi pratiğe dökmemize katkısı oluyor. 

Seda İ.

''Tek kelime ile harikasınız!


Gruptaki farklı soruları ve sorunları olan bu kadar kişinin tüm sorularına detaylı cevaplar verebiliyorsunuz ve akademik bilginizi sıcak kanlı iletişiminizle çok keyifli hale getiriyorsunuz.


İtiraf edelim, bu tip konular bazen sıkıcı veya zor olabilir ama içten anlatımınızla bütün seanslar çok eğlenceli geçiyor.

Sosyal medya hesaplarındaki oyuncakları ya da günlük nesneleri kullanarak verdiginiz tavsiyeler de çok faydalı.


Büyük kızım (2 yaş) konuşmaya geç başladı ve bu beni biraz korkutuyordu ancak seanslarda aldığım tüyolar sayesinde şu anda konuşması hızlanmış durumda.


Ayrıca daha çok büyük kızımla ilgili konular üzerine odaklansam da şu anda 11 aylık olan kızımın iletişim seviyesi ve bu yaştan itibaren olan dil gelişimi ile ilgili de çok değerli bilgiler öğrendim!''

Gamze B.

BU EĞİTİM HAKKINDA

Bu kurs, 1 - 3,5 yaş arası çocuğunun dil ve iletişim becerilerini EN DOĞRU yöntemlerle desteklemek isteyen ebeveynler içindir.ZOOM üzerinden yapacağımız online buluşmalarla çocuğunuzu nasıl en iyi şekilde desteklemeniz gerektiğine dair bilgi alacak, her seans sonunda alacağınız formlar aracılığıyla sorularınızı soracak ve hiç bir yerde paylaşmadığım kaynaklarla öğrendiklerinizi pratiğe dökebileceksiniz. Grup çalışmaları ve uygulamalarla da çok şey öğreneceğiniz garanti. :)KATILIMCI SAYISI SINIRLIDIR*KATILIMCILARIN SEANSA AKTİF KATILIMI ÇOK DAHA FAYDALI OLACAKTIR. DİĞER KATILIMCILARLA YAPACAĞINIZ GRUP ÇALIŞMALARI İÇİN KAMERANIZIN AÇIK OLMASINI TAVSİYE EDERİM. BU KONUYLA İLGİLİ BİR PROBLEM YAŞARSANIZ BANA İLETMENİZ YETERLİ.*ÇOCUKLARIN VİDEOLARININ OLDUĞU UYGULAMA BÖLÜMLERİ HARİÇ SEANSLARIN TAMAMI KAYITLIDIR. KAÇIRDIĞINIZ SEANSLARI KAYITLARDAN İZLEYEBİLECEKSİNİZ.
*Tarih ve fiyat bilgisi aşağıda.
*Diğer sorularınız için lütfen aşağıdaki sıkça sorulan sorular bölümüne de bakın.

Mutlu ebeveynler ne dedi?


Bu kurs şu anda kayıt için kapalı.

Ebeveynler çocuklarının EN İYİ öğretmenleridir.

Ama ne yapmaları gerektiğini bilirlerse...


Bir ebeveyn olarak çocuğunla geçirdiğin onca zamanı onun dil becerileri için nasıl en iyi ve en kaliteli biçimde geçirebileceğini biliyor musun?


Anne-baba ile olan etkileşim bir çocuğun dil becerilerinin seviyesini belirler.


Bir çocuğun erken dönemdeki dil becerileri, gelecekteki akademik, sosyal ve duygusal durumuna etki eder.


Ama yine de her yıl pek çok çocuk okula dil gelişimleri geride başlıyor.


Dil becerilerindeki gerilik ise ilerdeki sosyal ve akademik becerileri olumsuz yönde etkiliyor.Çocuğunla daha iyi iletişim kurmak ve onun dil becerilerini geliştirmek senin elinde!


Çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz onca zamanı EN İYİ ŞEKİLDE ve EN DOĞRU YÖNTEMLERİ kullanarak değerlendirdiğinizi bir düşünün...


EĞİTİMDE NELER VAR?BU EĞİTİMLE;


Çocuğunun DİL GELİŞİMİNİ ve NEYE İHTİYACI olduğunu anla.


Çocuğunun dil becerilerini DOĞRU YÖNTEMLERLE

desteklemeyi öğren.


Hiç bir yerde paylaşmadığım KAYNAKLARDAN yararlan.


Grup çalışmalarına katılarak diğer anne-babalarla fikir, deneyim ve yöntemleri paylaş.


Çocuğunun TAM ZAMANLI KAHRAMANI OL!

EĞİTİMDE NELER VAR?


  HOŞGELDİNİZ
Şurada mevcut: gün
gün kayıt olduktan sonra
  KONULARIMIZDAN BAZILARI
Şurada mevcut: gün
gün kayıt olduktan sonra
  İLETİŞİM GİRİŞİMLERİ
Şurada mevcut: gün
gün kayıt olduktan sonra
  İLK SESLER
Şurada mevcut: gün
gün kayıt olduktan sonra
  İLK KELİMELER
Şurada mevcut: gün
gün kayıt olduktan sonra
  KELİME KOMBİNASYONLARI
Şurada mevcut: gün
gün kayıt olduktan sonra
Fotoğraflayan: Emelie Sabel

Eğitmeninizle Tanışın


Merhaba, ben Buket Öztekin.

Yıllardır çocuklarla ve ebeveynlerle çalışıyorum. En sevdiğim şey ise her bir çocuğun hayatına anne-babaları aracılığıyla dokunmak.

Çocuklar iyi iletişim kurabildiğinde, duygu ve düşüncelerini en iyi şekilde ifade edebildiklerinde neler olmaz ki?
ÖZGEÇMİŞİM

1986 yılında Eskişehir'de dünyaya geldim.

18 yaşıma üniversite okumak için İstanbul'a gidene kadar da orada yaşadım.

Üniversite eğitimimi Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde tamamladıktan sonra o zamanlar Türkiye'de tek dil ve konuşma terapisti yetiştiren kurum olan Anadolu Üniversitesi DİLKOM'daki Dil ve Konuşma Terapistliği Bölümü'nde uzmanlığımı yaptım.

Oradan da ver elini İsveç.

Yüksek lisansımı bitirdikten sonra İsveç'in en eski üniversitesi olan Uppsala Üniversitesi'nde doktoraya kabul edildim. Doktoramı ise çift dilli çocuklarda dil gelişimi ve dil bozuklukları üzerine yaptım.

Artık hayatıma İsveç'te hem araştırmacı hem de aile eğitmeni olarak devam ediyorum.

Bunu, kendimi işimin her alanında geliştirebileceğim hiçbir fırsatı kaçırmayarak yapıyorum.ÇOCUĞUN İÇİN EN İYİSİNİ YAPMAYA DEĞER


SIKÇA SORULAN SORULAR1) Bazı seansları kaçıracağım. Ne yapabilirim?

Merak etme, her seans kayıtlı olacak ve hemen seans sonrasında katılımcılara linki yollayacağım. Fakat çocukların videolarının olduğu uygulama seanslarının yalnızca ses kaydını alabileceksin.2) Bu kursa katılırsam dil ve konuşma terapistine gitmeme gerek yok mu?

Çocuğunda bir dil ve konuşma bozukluğu ya da geriliği varsa bu kurs dil ve konuşma terapisi yerine geçmez. Ama alttaki soruyu okumanı tavsiye ederim!3) Peki ya çocuğum zaten konuşma terapisi alıyor/alacaksa, yine de katılmalı mıyım?

Elbette. Çocuğunun terapistle geçirdiği değerli zaman haftada bir saat iken, sen çocuğunla günün pek çok saati birliktesin. Bir ebeveyn olarak çocuğunun üzerinde etkin paha biçilemez.

Terapi alsan da, terapi bekliyor da olsan, çocuğunun dil becerilerinin gelişmesi için zamanını en iyi şekilde değerlendirmek senin elinde.

Özellikle dil gecikmesi ya da dil gecikmesine yol açan farklı durumları olan çocukların gelişiminde ebeveyn-çocuk etkileşimine odaklı terapilerin çok faydalı olduğunu biliyoruz.4) Çocuğumda gelişimsel ya da genetik farklılıklar varsa da eğitime katılabilir miyim?

Bu kurs gecikmiş dil özelliği gösteren çocuklar için. Çocuğunda down sendromu ve dil gecikmesine yol açan gelişimsel gerilikleri ollan ebeveynlerin de bu kursa katılımını öneriyorum.

Bu eğitimde anlatacağım bazı yöntemler otizmli çocuklar için uygun olmayabilir. Bu sebeple çocuğunuz otizm spektrumundaysa ve eğitime katılmak istiyorsanız, öncelikle benimle iletişime geçin.5) Çocuğum neredeyse okul çağında (4-5 yaşından büyük), katılmalı mıyım?

Bu kurs 12-42 ay arası çocukların ebeveynleri için. Çocuğun daha büyükse ve yine de eğitime katılmak istiyorsan benimle iletişime geç ve senin için ne yapabiliriz bakalım.6) Bu eğitime katılmadan önce yapmamı önerdiğiniz bir şey var mı?

Evet, çocuğun konuşmuyorsa işitme testi ve bir çocuk doktoru ya da çocuk nöroloğu tarafından yapılacak olan gelişim değerlendirmesi yaptırmanı öneririm.

Bu değerlendirmeler, dil geriliği olan çocuklar için biz dil ve konuşma terapistlerinin istediği rutin değerlendirmelerdir ve çocuğun başka türlü bir desteğe ihtiyacı olup olmadığını da anlamamızı sağlar.


Başka bir sorunuz varsa [email protected] adresine ''Geç Konuşan Online SORU'' başlığıyla e-posta atabilirsiniz.

Bu kurs şu anda kayıt için kapalı.