ÖNEMLİ! Lütfen okuyun

Bu online eğitimle ilgilendiğiniz için teşekkürler. Burada öğrenecekleriniz çocuğunuzla iletişiminizde yeni bir sayfa açarak çocuğunuzun dil gelişimi için çok faydalı olacak.


Bu eğitimi alıyor ya da almayı düşünüyorsanız aşağıdaki kısmı dikkatlice okuyun :)


  • Bu kurs terapi yerine geçmez. Bu eğitim aileleri eğitmek ve onları çocuklarıyla geçirdikleri zamanı çocuklarının dil gelişimine katkı sağlayacak şekilde nasıl dolu dolu dolu geçirecekleri konusunda eğitmek için tasarlanmıştır. Burada öğrendikleriniz çocuğunuzun dil becerilerine katkı sağlayacaksa da bu çocuğunuzun potansiyeline ve sizin öğrendiklerinizi ne kadar iyi ve sürekli uyguladığınıza göre değişecektir. Her çocuk aynı şeylerden aynı oranlarda faydalanamaz.


  • Bu eğitimi almanız çocuğunuzu dil ve konuşma terapistine ya da başka bir uzmana götürmeyeceğiniz anlamına gelmez. Eğer çocuğunuzda altta yatan başka bir dil bozukluğu ya da sizin tek başınıza altından kalkamayacağınız bir gerilik ya da farklılık varsa bu kursta öğrendiklerinizi uygulamanın yanında çocuğunuzu dil ve konuşma terapistine ve gerekirse farklı uzmanlara da götürmeyi ihmal etmeyin.


  • Bu eğitimi alsanız bile eğer çocuğunuzda herhangi bir gelişimsel farklılık ve/veya işitme problemi varsa, çocuğunuz farklı terapi ve tedavilere de ihtiyaç duyacaktır. Bu gibi durumlarda bu eğitim size yine de faydalı olacaktır ama tek başına yeterli değildir.


  • Bu kursta bahsedilen bütün aktiviteler ve yöntemler bir yetişkin gözetiminde ve çocuğunuza en uygun olacak şekilde uygulanmalıdır. Her çocuğun kişiliği, her çocuğun ihtiyacı ve her ailenin de yapısı ve alışkanlıkları farklı. O yüzden bu eğitimde öğrendiklerinizi kendi süzgecinizden geçirip çocuğunuzla da en uygun olacak ve güvenli bir şekilde uygulamanız çok önemli.


Unutmayın, amacımız sizin çocuğunuzun iletişim biçimini tanımanızı, anlamanızı ve dil gelişimini artıracak doğru yöntemleri öğrenmenizi sağlamak. Çocuğunuzun potansiyelini ve yapabileceğinin en iyisini yapabilmesi hem size hem de pek çok farklı etkene bağlı.


Bu kursta öğrendiklerinizi nasıl uygulayacağınız da sizinle ilgili!


---->>>>>> O yüzden bu kursu sadece almış olmak çocuğunuzun dil becerilerinde kesin bir artış yaşanacağını garanti etmez. Ama bu kursa aktif olarak katılır, öğrendiklerinizi elinizden gelenin en iyi şekliyle anlar ve uygular ve yukarda yazanları da dikkate alırsanız çocuğunuz için EN İYİSİNİ yapmış olursunuz!


Sevgiler

Buket Öztekin