Bu Kurstan Nasıl Faydalanmalı?

Bu kurstan size en uygun olan şekilde faydanalabilirsiniz. Ama benim önerim şöyle:


Seanslardan önce

Çayınızı, kahvenizi ve not defterinizi alın, mümkünse seans 5-10 dakika erken gelin. Böylece hem sohbet etme şansımız olur hem de yaşanabilecek teknik sorunlardan dolayı geç kalmazsınız. Unutmayın, kaçırdığınız seanslar için kayıtları alacaksınız ama bu kayıtları bir sonraki seanstan önce izlemenizi öneririm. Böylece bütün taşlar yavaşça yerine oturur.Seans süresince

Kurs boyunca her hafta bir konuya odaklanıyoruz. Ben anlatırken duyduklarınızdan sizin için en önemli olan kısımları ve aynı anda da sorularınızı not almanızı öneririm.

Seans süresince aklınıza sorular gelebilir. Bunları bir kenara yazın. Ben size ''bir sorunuz var mı?'' diye sık sık soruyor olacağım. O esnada anlattıklarımla ilgili sorularınızı sormaktan çekinmeyin.

Eğer sorunuzu o anda değil ama sonradan bana özel olarak yollamak isterseniz bunu da yapacağınız fırsatlar olacak. Seans esnasında sorduğunuz sorular konuyla ilgili olursa herkes için çok daha faydalı olur. Genel soruları ya da konuyla ilgili olmayan sorularınızı yine daha sonra vereceğim forma saklayabilirsiniz.Seanslardan sonra


Her seanstan sonra o hafta o konuyla ilgili bir de öğrendiklerinizi pratiğe dökebileceğiniz kaynaklar ve soru formu alıyorsunuz.


  • Alacağınız formu seanstan sonra olabildiğince kısa süre içinde doldurmanızı öneririm.

Böylelikle seansla ilgili ya da gelecekte cevaplanmasını istediğinizi sorunuzu sorabilir ve kurs bilgileri sıcakken formda size verdiğim soruları cevaplayarak çocuğunuz için en uygun yöntemleri bulabilirsiniz.


  • Seansta öğrendiklerinizle ilgili neler yapabilirsiniz?

O hafta öğrendiklerinizi önce bir düşünün. Siz, çocuğunuz ile ve yaşamınıza uygun olarak bu bilgileri nasıl kullanabilirsiniz?

Uygulayabildiklerinizin ve uygulayamadıklarınızın zihinsel olarak notlarını alın (kağıda da yazabilirsiniz).

Hangileri en çok işe yarıyor, çocuğunuz nasıl tepki veriyor? Çocuğunuzun dil gelişimi seanslar boyunca nasıl değişiyor. Tabii ki burada öğrendiklerinizin sonucunu bir çırpıda görmeyeceksiniz ama yine de bazı uygulamalarınız geliştikçe çocuğunuzla olan iletişiminizle ilgili de değişimleri görmeye başlamanız çok muhtemel.