Bu Kurs Neden Harika Bir Kurs?

BU EĞİTİM SİZİN ve ÇOCUĞUNUZ İÇİN NEDEN ÇOK ÖNEMLİ?


Öncelikle bilmeniz gereken şu ki; çalışmaların ve benim de kişisel deneyimlerimin gösterdiğine göre bu tarz bir eğitim alan ebeveynlerin çocuklarıyla olan etkileşiminin kalitesinin ve miktarının arttığı ve bunun da çocukların dil becerilerini olumlu etkiliyor. 


Bu çok dillilik için de geçerli. Pek çok insanın zannettiğinin aksine:

Çocuğunuz duyduğu bütün diller sünger gibi kolayca çekmiyor. Aksine, çok dilli çocukların dillerini iyi derecede edinmesi ve kullanması bilinçli çalışma gerektiriyor. Bunu çalışmalara ve deneyimlerime dayanarak söylüyorum.

Ya da çocuğunuz ana dilini sadece sizden, eşinizden ve biraz da etrafınızdan duydu diye çok iyi öğrenemiyor (hatta belki konuşamayacak bile). Biliyorum ki bu durum birçok ebeveyn için de beklenmedik bir durum olarak ortaya çıkabiliyor.

Ve evet, çocuklar birinci dillerini bile zaman geçtikçe unutabiliyorlar.


Ama şunu da biliyorum ki, doğru desteği alan, doğru yöntemleri bilen, çocuğunu tanıyan ve çocuğuyla iletişiminde bir adım daha önde olan anne-babalar bunu kolaylıklar başarabiliyor.


Evet bunu ancak SİZ başarabilirsiniz. 


Birlikte çalıştığım pek çok ebeveyn de çocuklarının dil gelişimiyle ilgili olumlu adımlar attığında olumlu sonuçlar görüyorlar.

Bu da demek oluyor ki, çocuğunuzun potansiyelini ortaya çıkarmak sizin elinizde.


Her çocuk aynı değil, her çocuğun gelişimi, imkanları ve becerileri aynı değil. Ama önemli olan bir şey var ki o da her çocuğun kendisi için EN İYİSİ olabilecek konuma doğru destekle gelebilmesi! AMA Siz ne yapacağınızı bilirseniz, işte o zaman olay değişecek :)


Önce çocuğunuzu tanıyın, onun neye ihtiyacı olduğunu bilin. Üstüne bir tutam doğru bilgi serpin, onu kendinize güvenle çarpın, üstüne de her gün yaptığınız rutinleri, eğlenceyi ve oyunu ekleyin... Bütün bunları zorluk ve baskıyla değil, sevgiyle uygulayın.

Sanırım mutlu, başarılı ve dengeli bir çok dilli yetiştirmenin formulü bu :)